czwartek, 29 września 2011

"Margines" Mirosława Bałki w Orleanie

Najnowszą instalację znanego na świecie polskiego artysty Mirosława Bałki "Margines" można podziwiać w Regionalnym Centrum Sztuki Współczesnej w Orleanie. Praca nawiązuje do motywu labiryntu. Instalacja "Margines" to długi, kręty i wąski korytarz, w którym panuje niepokojący półmrok.

Ściany labiryntu stworzone są z nieoszlifowanych drewnianych palet. Jego podłoga przykryta jest z kolei grubą warstwą soli. Przechodząc po niej łatwo stracić równowagę. W przytłumionym świetle można dojrzeć ślady kroków poprzedników.W korytarzu nikt się nie zatrzymuje, nie siada, jest to przestrzeń, którą się przemierza, nie wiedząc, czego należy się spodziewać. Instalacja "Margines" jest doświadczeniem fizycznym i mentalnym, które każdy odbiera na swój sposób. Najistotniejsze są w niej emocje, wspomnienia i myśli jakie wywołuje u widzów.

Instalację "Margines" będzie można podziwiać w Orleanie do 6 listopada.

Katarzyna Kucharska

źródło: www.wp.pl


Polecamy Państwa uwadze także poświęcony sztuce blog Justyny Napiórkowskiej. Blog ten został finalistą konkursu Blog Roku 2010. Blog "O sztuce" : http://www.osztuce.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz