niedziela, 6 maja 2012

Marek Okrassa


Obrazy Marka Okrassy stanowią oczywistą refleksję nad kondycją współczesnego człowieka. Artysta swoimi obrazami udowadnia, że chociaż mija czas i obserwujemy zmiany w świecie, który nas otacza, człowiek się nie zmienia. A już na pewno nie zmienia się ludzkie umiłowanie piękna i związane z tym pragnienia i tęsknoty.


Przedstawienie życia wypełnionego przyjemnościami, zabawą, luksusem daje artyście pretekst do zastanowienia nad dążeniami współczesnego człowieka, ale również niesamowitą sposobność do zachwytu nad pięknem luksusu, wyrażonego w postaci zdobyczy techniki, architektury, designu czy mody. W obrazach Okrassy zachwyca perfekcja kompozycji i z pozoru nie ustawionego kadru, dbałość o detal, harmonia kolorystyki. Artysta z precyzją odtwarza na płótnie rytm ażurowych okien, kręconych schodów, kryształowych czy misternie układanych we wzory marmurowych podłóg.


Jego obrazy przedstawiają  piękne postaci, błyszczące luksusowe auta, łodzie motorowe, awionetki oraz zachwycającą architekturę, która jest doskonałą scenografią. Wszystkie te elementy sprawiają, że jego płótna, urzekające swym pięknem, bardziej niż do naszego, należą do melancholijnego świata, który przedstawiają.

Anna Milak

Fot. 1. Marek Okrassa, Golf, 2012 rok, kolekcja Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Fot. 2. Marek Okrassa, Ogród, 2012 rok, kolekcja Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Fot. 3. Marek Okrassa, Deser, 2010 rok, kolekcja Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej

Obrazy Marka Okrassy na www.napiorkowska.plUdostępnij

Artykuł powstał we współpracy z Galerią Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
www.napiorkowska.pl

Zapraszamy Państwa także na strony poświęcone sztuce:
www.artissimo.pl – wystawy, artyści, wydarzenia

Blog Justyny Napiórkowskiej- zwycięski blog w dziedzinie kultury w konkursie Blog Roku 2010 :
www.osztuce.blogspot.com

Wszystkie prawa zastrzeżone

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz