wtorek, 28 września 2010

Wręczono Nagrody im. Cypriana Kamila NorwidaW poniedziałek na warszawskim Zamku Królewskim wręczono po raz dziewiąty Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida przyznawane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Tegorocznymi laureatami zostali : Antoni Wit, jeden z najbardziej cenionych polskich dyrygentów, który odebrał nagrodę za dzieło życia; w kategorii teatr uhonorowana została Agnieszka Glińska za reżyserię przedstawienia Lekkomyślna siostra w Teatrze Narodowym w Warszawie; w dziedzinie literatury nagrodę otrzymała Krystyna Kolińska za książkę Szaniawski. Zawsze tajemniczy; w kategorii muzycznej nagrodzono Henryka Wojnarowskiego za nagranie Mszy Stanisława Moniuszki z chórem Filharmonii Narodwej.


W dziedzinie sztuk plastycznych jurorzy nagrodzili Tadeusza Dominika, profesora warszawskiej ASP, jednego z najbardziej znanych kontynuatorów polskiego koloryzmu. Nagrodę samorządu warszawskiego otrzymał za wystawę "Za oknem jest ogród", która pokazywana była w zeszłym roku w warszawskiej Królikarni.

Obraz Tadeusza Dominika Drzewa ( na zdjęciu powyżej ) należy do kolekcji Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej, gdzie również można zapoznać się z twórczością artysty.

Laureatami poprzednich edycji Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida w kategorii sztuki plastyczne byli: Wojciech Fangor, Barbara Falender, Jacek Sempoliński, Roman Owidzki, Maryla Sitkowska, Aleksandra Jachtoma, Boris Kudlička, Adam Myjak, Antoni Janusz Pastwa.

Źródło: pap, norwid.mazowia.pl
Fotografia: nagrody ( norwid.mazowia.pl )
db

napiorkowska.pl
osztuce.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz