czwartek, 30 września 2010

Wernisaż wystawy malarstwa Bogny Jarzemskiej-MisztalskiejMamy zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę malarstwa Bogny Jarzemskiej-Misztalskiej.
Wernisaż odbędzie się 1 października 2010 ( piątek ) o godz. 19.00 w Galerii Sztuki Katarzy Napiórkowskiej na Rynku Starego Miasta 19/21


Bogna Jarzemska - Misztalska ukończyła Warszawską Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w 2003 roku uzyskując dyplom z malarstwa w pracowni profesora Krzysztofa Wachowiaka oraz malarstwa ściennego w pracowni profesora Edwarda Tarkowskiego. Dyplom został wyróżniony m.in. ufundowaną przez Wojewodę Mazowieckiego nagrodą profesora Józefa Szajny za nowatorstwo w sztuce.

Artystkę interesuje natura, przyroda, świat fauny i flory, z których inspiracje czerpie uczestnicząc w licznych plenerach malarskich i odwiedzając ciekawe zakątki świata. Jej prace są kolorystyczną odpowiedzią na całokształt zjawisk i problemów, tworzących naszą bogatą rzeczywistość. Wśród ważnych tematów pojawiających się w pracach Bogny można wymienić kompozycje inspirowane ptakami, egzotyką, światem baśni oraz prace pejzażowe, zawierające duży ładunek emocjonalny.

Cykl „Ogrody” to kilkanaście obrazów odkrywających tajemnicę co kryje w sobie świat fauny i flory w całej mnogości kolorów, kształtów i materii. Powstałe obrazy będące najwrażliwszym zapisem osobowości artystki, przez studia nad kolorem, światłem, poszczególnymi elementami kompozycji poszukują piękna, harmonii i radości życia. Kolekcja prac działając na emocje odbiorcy i jego zmysły pragnie uwrażliwić widza na świat, który nas otacza, pobudzić jego ciekawość do odkrywania przyrody.

Wystawę będzie można oglądać od 1 do 15 października 2010 roku

Rynek Starego Miasta 19/21
00-272 Warszawa
tel.: 22 635 35 75


Fot. Bogna Jarzemska-Misztalska, Ogrody – Toki, kolekcja Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
kk

www.napiorkowska.pl

Blog o sztuce:
http://www.osztuce.blogspot.com/

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej na Facebooku:
http://www.facebook.com/pages/Warszawa/galeria-napiorkowskapl/352661327156?ref=ts

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz