środa, 13 października 2010

Wystawa " W stronę Schulza" na Zamku w LublinieNigdy dotąd niepokazywane dotąd rysunki Tadeusza Kantora, lalki Janusza Wiśniewskiego, prace Krystiana Lupy znajdą się na wystawie "W stronę Schulza", którą od soboty można zwiedzać w Zamku Lubelskim.

Ekspozycja obejmuje dzieła najwybitniejszych polskich współczesnych malarzy, grafików i rzeźbiarzy, zainspirowanych niezwykłą wyobraźnią Brunona Schulza - jednego z najoryginalniejszych artystów XX wieku.

Wystawa z ogromnym powodzeniem prezentowana była już m. in. w Muzeum Narodowym w Krakowie i Gdańsku. Otwierała Rok Polski na Ukrainie (wystawa w Lwowskiej Galerii Obrazów), pokazywana była też w muzeach w Odessie, Pradze oraz Tel Awiwie.

Ekspozycja zamyka cykl ekspozycji - poprzednie odsłony to  "Drohobycz bez Schulza" oraz "W kręgu Schulza".  Jest okazją do zaprezentowania panoramy współczesnego malarstwa i grafiki najwyższej próby. Wśród autorów są artyści tej klasy co Kiejstut Bereźnicki, Zdzisław Beksiński, Edward Dwurnik, Andrzej Dudziński, Tadeusz Kantor, Franciszek Starowieyski, Jan Lebenstein. Zobaczyć można także fotografie Ryszarda Horowitza. Ekspozycję uzupełniają dzieła artystów ze zbiorów Muzeum Lubelskiego.

Wystawa potrwa od 8 października do 30 listopada 2010 roku w Muzeum Lubelskim

Zapraszamy Państwa do obejrzenia prac Edwarda Dwurnika, Franciszka Starowiejskiego, Andrzeja Dudzińskiego, Jana Lebensteina, Zdzisława Beksińskiego również w kolekcji Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.
http://www.napiorkowska.pl/obrazy.php?mode=arslonga

Fot. Edward Dwurnik, "Drohobycz", 2001
Źródło:www.zamek-lublin.pl
ew

http://www.napiorkowska.pl
http://www.osztuce.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz