piątek, 16 lipca 2010

Europejski Festiwal Malarstwa Monumentalnego MONUMENTAL ART


Wernisaż: 16 lipca, g. 17.00, 2010, Gdańsk,ul. Nagórskiego 11 a

Artyści z Włoch, Niemiec, Chin oraz Polski w ramach drugiej edycji Europejskiego Festiwalu Malarstwa Monumentalnego – Monumental Art chwycą za pędzle i puszki ze sprayem, aby stworzyć gigantyczne obrazy na ścianach budynków. To kolejny krok w budowie największej galerii malarstwa w przestrzeni publicznej.

„Ideą Festiwalu Monumental Art jest stworzenie na ścianach zaspiańskich wieżowców największej w Europie kolekcji malarstwa wielkoformatowego. Monumental Art to jedyna impreza tego typu, na której artyści mają do dyspozycji tak ogromne przestrzenie do malowania (min.160 m.kw)” – opowiada Piotr Szwabe, kurator przedsięwzięcia, gdański malarz i animator kultury.

Gdańska Zaspa jest jednym z największych w Polsce skupisk bloków mieszkalnych. Powstając, dzielnica ta miała być ucieleśnieniem modernistycznych wizji doskonałego organizmu urbanistycznego. Rozdęty rozmach i budowlany pośpiech „dekady sukcesu” spowodowały jednak, że zamiast idealnym kompleksem mieszkalnym, Zaspa stała się betonowym mrowiskiem. Dzięki inicjatywom kulturalnym, takim jak Festiwal Monumental Art, szare blokowiska stają się galerią sztuki. Powstałe na Zaspie wielkoformatowe malowidła są jej nową wizytówką.


Fotografia: materiały prasowe
Źródło:informacja prasowa
www.monumentalart.eu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz