niedziela, 31 lipca 2011

Barbara Hubert - wystawa malarstwa

Od
1-14 sierpnia w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej na ul. Puławskiej 17 w Warszawie będzie można oglądać wystawę malarstwa Barbary Hubert.

Barbara Hubert urodziła się w 1974 roku. Ukończyła Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego i prof. Leszka Misiaka oraz Wydział Malarstwa nowojorskiego Arts League. Ma za sobą liczne wystawy w kraju i zagranicą, m.in. w Nowym Jorku, Filadelfii i Waszyngtonie.

Barbara Hubert tak mówi o swoim malarstwie: "Chcę pokazywać lepsze strony życia, naświetlać bardziej kolorowe momenty rzeczywistości, malować w ten sposób, by widz oglądając mógł poczuć temperaturę, zapach, smak mojego wycinka świata. Namalowanie obrazu jest zawsze zagadką i wyzwaniem - czy się powiedzie, czy zdołam pokazać właśnie to co chcę pokazać, czy przypadek odegra tym razem mniejszą czy większą rolę?"
Obrazy olejne i gwasze prezentowane podczas wystawy to nadmorskie krajobrazy, przypominające pocztówki. Co odróżnia je od kartek wysyłanych z wakacji do znajomych? Człowiek. Dzieci bawiące się na plaży, rybacy czy spacerowicze - to wszystko co ożywia na pierwszy rzut oka statyczny obraz. Postaci ludzkie to jednak nie tylko sztafaż, ale sugestia narracji, opowieści, historii, które odbywają się gdzieś w drugim planie codzienności.

Fot. 1. Barbara Hubert, Plaża I, 65x92 cm, 2011 rok, kolekcja Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
2. Barbara Hubert, Molo, 40x50 cm, 2010 rok, kolekcja Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
3. Barbara Hubert, Bez tytułu, 35x45 cm, gwasz na kartonie, kolekcja Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Polecamy Państwa uwadze także poświęcony sztuce blog Justyny Napiórkowskiej. Blog ten został finalistą konkursu Blog Roku 2010. Blog "O sztuce" : http://www.osztuce.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz