wtorek, 26 lipca 2011

"Konwersacje" Jacka Świgulskiego w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej


Jacek Świgulski urodził się w 1977 roku w Łodzi. Ukończył Wydział Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2006 roku zrealizował dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa adiunkta Włodzimierza Morawskiego oraz w Pracowni Rysunku adiunkta Tadeusza Wodzińskiego.

Część najnowszych prac Artysty w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej ułożona jest w cykle: Konwersacja i PoGadanie. Błyskawiczny zapis chwil rozmowy i tego, co następuje zaraz po niej: sylwetki zbliżone do siebie? oddalone? połączone nitkami porozumienia? rażone błyskami złości? Są razem, a jednak osobno - podzielone na dwie części dyptyku.


Sylwetki na tyle niewyraźnie, że nierozpoznawalne. Ludzie bez twarzy. Bohaterami prac Świgulskiego nie są konkretne postaci, lecz relacje między nimi. Napięcie i niecierpliwość.

W pracach Świgulskiego nośnikiem znaczeń jest przede wszystkim kolor i kompozycja. Jego obrazy to elementarz mowy ciała, alfabet komunikacji niewerbalnej.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi pracami Jacka Świgulskiego w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej!
http://www.napiorkowska.pl/autor.php?mode=arslonga&id=471

Katarzyna Duda

Fot. 1: Konwersacja I, olej na płótnie, 90 x 90 cm, 2009 (http://napiorkowska.pl/dzielookno.php?iddz=6700)

Fot. 2: Konwersacja V, olej na płótnie, 90 x 90 cm, 2009 (http://napiorkowska.pl/dzielookno.php?iddz=6703)

Prace na fotografiach znajdują się w kolekcji Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

http://www.napiorkowska.pl/

Polecamy Państwa uwadze także poświęcony sztuce blog Justyny Napiórkowskiej. Blog ten został finalistą konkursu Blog Roku 2010. http://www.osztuce.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz