niedziela, 21 października 2012

Ewa Żochowska – malarstwo

Od 23 października do 7 listopada w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie na ul. Puławskiej 17 będzie można obejrzeć wystawę prac Ewy Żochowskiej.


Malarstwo Ewy Żochowskiej przedstawia świat intensywnych wrażeń, dostarczanych przez współczesną rzeczywistość. Artystka swoją twórczość opiera na intuicyjnym przekazie doświadczeń i percepcji malując pełne ekspresji i fantazji malarskie wizje. Głównym motywem obrazów Ewy Żochowskiej jest człowiek, wokół którego budowana jest narracja. Artystka często wykorzystuje własny wizerunek, aby podkreślić indywidualne doświadczenia przedstawione w obrazach.
Ewa Żochowska o swoim malarstwie:

Maluję obraz do tego momentu, gdy poczuję, że osiągnął choć część tajemnicy, którą emanuje rzeczywistość. Obraz musi działać swoją intensywnością bezpośredniością, tak jak działa na nas świat zewnętrzny.” *Ewa Żochowska (ur. 1976)
Studia na Wydziale Edukacji Wizualnej na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (w latach 1996-2002). W 2002 roku obroniła dyplom z grafiki warsztatowej w pracowni prof. Tomasza Chojnackiego oraz z malarstwa w pracowni prof. Romany Hałat. W 2000 roku otrzymała nominację do Nagrody w XVII Konkursie im. Władysława Strzemińskiego. W 2006 była nominowana do nagrody w V Triennale Autoportretu w Radomiu.
Fot. 1. Ewa Żochowska, Moskit, 100x120 cm, kolekcja Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Fot. 2. Ewa Żochowska, Kruki, 150x120 cm,  kolekcja Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Fot. 3. Ewa Żochowska, Splash, 156x210 cm,  kolekcja Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej

* www.napiorkowska.pl
Udostępnij

Artykuł powstał we współpracy z Galerią Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
www.napiorkowska.pl

Zapraszamy Państwa także na strony poświęcone sztuce:
www.artissimo.pl – wystawy, artyści, wydarzenia

Blog Justyny Napiórkowskiej- zwycięski blog w dziedzinie kultury w konkursie Blog Roku 2010 :
www.osztuce.blogspot.com

Wszystkie prawa zastrzeżone

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz