wtorek, 16 października 2012

Salvador Dalí w Centrum Pompidou w Paryżu.


Drugą w historii wystawę Salvadora Dali w Centrum Pompidou będziemy mogli oglądać już od 21 listopada. Wystawa jest wspólnym przedsięwzięciem Centre Pompidou i Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía we współpracy z Fundacją Dalego w Figueres oraz słynnym amerykańskim Dalí Museum na Florydzie. Zaprezentowanych zostanie ponad 200 obrazów, rzeźb i rysunków, a wśród nich jedno z najbardziej rozpoznawalnych dzieł XX wieku – “Trwałość pamięci", czyli tzw. “Miękkie zegary, które przyjadą z nowojorskiego MoMA.

Pierwszy raz prace katalońskiego artysty gościły w Pompidou na przełomie lat 1979/1980 i pod względem liczby odwiedzających wydarzenie to ustanowiło rekord, który do dnia dzisiejszego nie został pobity. Czy tym razem frekwencja również nie zawiedzie organizatorów?

Wystawę w Centrum Pompidou w Paryżu będzie można oglądać do 25 marca. Następnie ekspozycja przeniesiona zostanie do Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía w Madrycie, gdzie będzie udostępniona dla publiczności do 2 września 2013.

Katarzyna Kucharska

źródło: www.centrepompidou.fr


Udostępnij

Artykuł powstał we współpracy z Galerią Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
www.napiorkowska.pl

Zapraszamy Państwa także na strony poświęcone sztuce:
www.artissimo.pl – wystawy, artyści, wydarzenia

Blog Justyny Napiórkowskiej- zwycięski blog w dziedzinie kultury w konkursie Blog Roku 2010 :
www.osztuce.blogspot.com

Wszystkie prawa zastrzeżone

1 komentarz:

  1. Gdzie mogę Pani Kasiu znależc godziny i dnia otwarcia tej wystawy. Lece do Paryza tylko po to by ją zobaczyć, Nie chciałabym rozczarować się całując klamkę muzeum.

    Pozdrawiam serdecznie

    Barbara W.
    b.wasik@poczta.onet.pl

    OdpowiedzUsuń