sobota, 23 października 2010

FIAC Międzynarodowe Targi Sztuki Współczesnej w ParyżuOd 21 do 24 października w Paryżu odbywa się 37 edycja FIAC czyli  Międzynarodowych Targów Sztuki .  Tym wydarzeniem Paryż próbuje co roku odzyskać swoje miejsce na kulturalnej mapie świata. 


Międzynarodowe Targi FIAC (Foire Internationale d’Art Contemporain), odbywają się w najbardziej prestiżowych i symbolicznych dla Paryża miejscach związanych ze sztuką: w Grand Palais, Cour Carre - Luwr i w Ogrodach Tuileries.

Na tegorocznych targach dzieła sztuki wystawia na sprzedaż 195 galerii z 24 krajów. Swoje prace prezentuje 3 500 artystów. W tym roku po raz pierwszy biorą udział galerie z Japonii, Meksyku, Korei i Irlandii.

Grand Palais gromadzi galerie sztuki współczesnej, które prezentują solowe wystawy artystów lub wystawy tematyczne oraz sektor współczesnego designu. W Cour Carre prezentowane są galerie sztuki współczesnej, które skupiają obiecujących twórców. W samym sercu Jardin des Tuileries, eksponowane są monumentalne rzeźby i instalacje sztuki współczesnej.


Fot.Aneta Grzeszykowska, Headache, 2008
DVD, 11´37, ed. 7
Galerie nächst St. Stephan Rosemarie Schwarzwälder

Źródło: http://www.fiac.com
awhttp://www.napiorkowska.pl
http://www.osztuce.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz