niedziela, 25 lipca 2010

Olafur Eliasson w Muzeum Martin-Gropius-Bau


Niemcy, Berlin, Muzeum Martin-Gropius-Bau, do 9 sierpnia 2010

Pierwsza indywidualna wystawa Olafura Eliassona w Berlinie, zatytułowana Innen Stadt Außen („wewnątrz miasta/ poza miastem”), jest poświęcona miastu Berlin, w którym artysta żyje i tworzy od 15 lat.

Duńsko-islandzki artysta ma swoje interdyscyplinarne studio w Berlinie, które zatrudnia szerokie grono rzemieślników, techników, architektów, artystów i historyków sztuki. Olafur Eliasson w swojej twórczości koncentruje się na badaniu mechanizmów precepcji. Jednym z najbardziej znanych projektów Eliassona jest „The Weather Project” zorganizowany w 2003 roku w Hali Turbin w Tate Modern w Londynie.

Wystawa Innen Stadt Außen koncentruje się na zależnościach między muzeum a miastem, architekturą a krajobrazem, przestrzenią, ciałem fizycznym człowieka a czasem. Ekspozycja jest zaprojektowana specjalnie dla Muzeum Martin-Gropius-Bau oraz wybranych przez artystę przestrzeni Berlina.


Źródło: www.gropiusbau.de

fot. Olafur Eliasson „Berliner Bürgersteig ” (Berliński chodnik), 2005, Jens Ziehe, Berlin; Tanya Bonakdar Gallery, New York


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz