piątek, 10 września 2010

Wystawa biżuterii artystycznej Edit-Laure Rostkowskiej w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w PoznaniuOd 16 września w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Poznaniu będzie można oglądać wspaniałą biżuterię z Edith-Laure Rostkowskiej z Paryża.


Edith-Laure Rostkowska, artystka polskiego pochodzenia, nazywana przez przyjaciół Ediluszką, miała zaledwie 12 lat, gdy zaczęła projektować biżuterię. Artystka wywodzi się z artystycznej rodziny, jest wnuczką Marii Papa Rostkowskiej - słynnej rzeźbiarki. Jako bardzo młoda osoba, ma na swoim koncie liczne realizacje w zakresie biżuterii artystycznej. Swoje prace wystawiała z sukcesem w Mediolanie i w Paryżu.

Biżuteria Edith-Laure Rostkowskiej wykonana jest ze srebra oraz półszlachetnych kamieni. Wyróżnia się ciekawym, młodzieńczym podejściem do formy. Dekoracyjne motywy zaczerpnięte z natury, oraz abstrakcyjne, geometryczne formy wykonane są z turkusów, korali, bursztynu, emalii, masy perłowej. Materiały, które wykorzystuje artystka charakteryzują się żywą barwą, co podkreśla witalność i elegancję prac Edith-Laure.

Pokaz rozpocznie się 16 września 2010, Poznań Stary Rynek 95/96

http://www.napiorkowska.pl
aw
http://osztuce.blogspot.com

1 komentarz:

 1. Thanks for the marvelous posting! I genuinely enjoyed reading it, you are a great author.
  I will make certain to bookmark your blog and will come back someday.
  I want to encourage continue your great writing,
  have a nice weekend!
  See this: zobacz, http://abandon.
  warszawa.pl

  OdpowiedzUsuń