czwartek, 9 września 2010

Wystawa Ewy Pawlak w Galerii Sztuki Katarzyny NapiórkowskiejZaledwie za kilka dni, 15 września 2010 roku, w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej będzie miał miejsce szczególny wernisaż poświęcony malarstwu Ewy Pawlak.

Ewa C. Pawlak (ur.1961) studiowała malarstwo w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego i otrzymała dyplom na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jej artystyczne zainteresowania obejmują martwą naturę, postać ludzką i formy abstrakcyjne. Artystka prezentowała swoją twórczość w Stanach Zjednoczonych, w Polsce, Szwecji, Austrii i Anglii.Charakter twórczości Artystki można wyrazić w słowach malarskiej interpretacji Dyrektora Galerii - Katarzyny Napiórkowskiej: "Realiści stawiali przed swoim malarstwem postulat dokumentowania rzeczywistości. Ewa Pawlak reprezentuje inne myślenie. Poprzez swoje malarstwo stara się dotknąć tego, co transcendentne, ująć tajemnicę w plastycznej, materialnej formie, oddać na płótnie to, co nie należy do codziennego doświadczenia, co niemierzalne i niedotykalne.
Ewa Pawlak ujmuje w swojej twórczości wiarę w tradycyjne malarskie medium, harmonią barw przywołuje emocje. Impastowym, śmiałym gestem nakłada farby, tworzy własne palety. Kolory wibrują kontrastami lub melancholijnie przenikają się monochromatami. Maluje poruszone, nakładające się na siebie przestrzenie, a wśród nich sytuuje sylwetki. Ludzi? A może Aniołów?"

Wystawę będzie można oglądać od 15 do 30 września 2010 roku, Rynek Starego Miasta 19/21/21a, Warszawa.

Fot. Ewa Pawlak, On the way, 75 x 100 cm, 2005, kolekcja Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Ewa Pawlak, Peonies I, 75 x 75 cm, 2005, kolekcja Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej

Źródło: http://napiorkowska.pl/autor.php?mode=arslonga&id=494
tj

http://napiorkowska.pl

http://osztuce.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz