czwartek, 5 sierpnia 2010

Tropikalny Gotyk w CSWWarszawa, Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Ujazdowski. Otwarcie wystawy: 20 sierpnia 2010 roku, godzina 18:00.

Wystawa Tropical Gothic poddając interpretacji tradycję europejskiej kultury i sztuki rozpatruje figurę Innego / Obcego w klimacie dalekim od laboratoryjno-akademickiej wiwisekcji na egzotycznym ciele Innego. Uchwytuje osobliwy moment, w którym oświecony europejski obserwator spotyka się z elementami odbiegającymi od jego percepcji oraz kiedy dochodzi do wydobycia na powierzchnię przedkolonialnej i antykolonialnej tożsamości. Kolonialna mimikra, postawa negritiude ściera się z obłudą i złem świata zachodniego.
Prace Adama Lathama to precyzyjnie wykonane akwarele, psychodeliczne, pełne ironii rysunki, w stylistyce lokujące się między Celnikiem Rousseau a Robertem Crumbem. Alberto Tavares konstruuje kolaże w odcieniach szarości i brązów, używa przedmiotów odzyskanych, papieru ściernego do stworzenia puzzli, z których widz może próbować ułożyć całość.

Adam Latham (ur. 1981 w Lancaster, Lancashire), malarz, rysownik, finalista wielu konkursów plastycznych m.in. prestiżowego EAST International w Norwich (2006), absolwent wydziału malarstwa w Royal College of Art w Londynie (2005). Mieszka i pracuje w Londynie.

Alberto Tavares (ur. 1980, na Wyspach Zielonego Przylądka), malarz, twórca instalacji, organizator i autor eventów muzyczno-kulturowych Festivalmanifesto z muzyką afrykańską i i innych wydarzeń związanych z kulturą Afryki. Obecnie kończy studia w Wimbledon College of Art w Londynie. Mieszka i pracuje w Londynie.

Wystawa potrwa do 19 września 2010 roku.

Źródło: www.csw.art.pl
Fotografia: Adam Latham, Yes We African, 2009( www.adamlatham.co.uk )
db

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz